Powered by

ASUS

Actina PBA is a line which is largely based on TUF, although in the more expensive versions, the graphic cards are from the elite StriX series. Hence, this is the medium range, yet a very well built unit, reaching the premium segment if necessary, while still offered at an attractive price.

Przy obudowie postawiliśmy na podświetlenie RGB, ale chłodzenie procesora SiletniumPC Fera 3 jest już go pozbawione. Wizualnie bardziej pasowała nam taka surowa wersja, bo TUF jako seria ma zacięcie industrialne, a sama płyta główna też nie jest krzykliwa.

Pasy na froncie dodają magazynowego sznytu, choć komputery są przeważnie stacjonarne. Frontowe pasy w teorii ułatwiają ściąganie z wysokich półek, więc jest to całkiem niezłe zastosowanie eventowe.

Znam wielu, którzy dzięki temu rozwiązaniu mogłoby nieść dwa zamiast jednego komputera w tym samym czasie. Robili to z resztą z naszą poprzednią serią, która trafiła do Narodowej Drużyny Esportu.

ASUS TUF Gaming GT301 pochwalić też można za praktyczne aspekty, takie jak paski do noszenia na froncie i wieszak na słuchawki. Niby drobnostki, ale konkurencja ich od lat nie ma. Takie pstryczki od stosunkowo wschodzącego w tym segmencie cenowym ASUSa dodają serii Actina PBA unikatowego charakteru.

Przy zasilaczach konsekwentnie nie schodzimy poniżej poziomu jakości SilentiumPC Vero L3 500 W, więc i tutaj pojawia się owa jednostka. Teoretycznie moglibyśmy sięgać po tańsze propozycje o mniejszej mocy, jednak zakładamy, że w przyszłości PC sobie ulepszysz.

Nie plombujemy naszych komputerów, więc nie tracisz gwarancji po zmianie komponentów. 3 lata biegną nieprzerwanie, o ile czegoś sam nie uszkodzisz.

Gdybyśmy dali Ci zasilacz na styk, a zmieniłbyś grafikę na bardziej prądożerną, musiałbyś do tego bawić się jeszcze z jego wymianą. Dużym atutem Vero L3 w tym przypadku jest jego nie modularność, bo wszystkie potrzebne do ulepszania przewody ma zawsze ze sobą.

Gdzie kupić